Λίβερπουλ-Ρεάλ Μαδρίτης: Οργή στο Άνφιλντ για την UEFA!

Metrosport Team22 Φεβρουαρίου 2023

Στο επικό παιχνίδι που έγινε χθες (21/02),  για τους 16 του Champions League, η Ρεάλ Μαδρίτης αν και έχανε με 2-0 απο την Λίβερπουλ, κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς και να πάρει τη νίκη με το εντυπωσιακό 2-5 (!!). Οι οπαδοί των Reds δημιούργησαν ωραία ατμόσφαιρα, όμως δεν ξέχασαν τα όσα εφιαλτικά έζησαν στον περσινό τελικό του Champions League, και οι εξέδρες του Άνφιλντ  γέμισαν πανό και συνθήματα κατά της UEFA.

Λίγες ημέρες μετά την έκθεση που «καίει» την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία, οι οπαδοί της Λίβερπουλ βρήκαν την ευκαιρία να εκφράσουν την... οργή τους! Συνθήματα πριν την έναρξη του ματς με τη Ρεάλ και στη διάρκεια του ύμνου της διοργάνωσης, αλλά και πανό στο 36ο λεπτό, αριθμός συμβολικός, αφού τόσα ήταν τα λεπτά που καθυστέρησε ο τελικός στο Παρίσι. «UEFA... ψεύτες», «Παραιτηθείτε» ήταν κάποια από τα πανό που αναρτήθηκαν, όπως και το «Ψεύτες» στα γαλλικά, θέλοντας έτσι να θυμίσουν σε όλους τα όσα είπαν οι Γάλλοι υπουργοί.