LIVE: Άρης-ΑΕΛ 1-0 (φιλικός αγώνας)

Metrosport Team30 Αυγούστου 2020

Ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας δίνει ο Άρης ενόψει της νέας σεζόν. Αντίπαλός του η ΑΕΛ στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Αρης: Κουέστα, Ντάτκοβιτς, Ροζ, Σάκιτς, Γκάνεα, Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόλιο, Λόπεθ, Γκάμα, Φετφατζίδης

Αναπληρωματικοί: Κυριαζής, Μπαγκαλιάνης, Δεληζήσης, Μαρτίνες, Μπακούτσης, Τσαγκαλίδης, Μαντσίνι, Μάνος, Σενγκέργκης, Μαρμαρίδης, Αντέμ

ΑΕΛ: Ναγκί, Μπέρτος, Στελιάνο, Ζίζιτς, Σεσέροβιτς, Γκεζάλ, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Ντουρμισάι, Τρούγιτς.

Αναπληρωματικοί: Μπάγιτς, Μαϊδανός, Μουζέκ, Ηλιάδης, Γρηγορόπουλος, Χαλάτζης, Σπάρι, Πίνακας, Παπάζογλου, Πλατέλλας, Βινίσιους

Το metrosport.gr θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα.

Διαιτητής ο Ματθαίος Βουρνέλης με βοηθούς τον Αργύρη Νταβέλα και τον Νίκο Τοροσιάδη και τέταρτος τον Φώτη Τζίκα. Άπαντες του συνδέσμου Μακεδονίας.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι

5' Μικροσύρραξη στο χορτάρι. Ο Σάκιτς λογομάχησε με έναν ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ

12' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη! Εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι της εστίας της ΑΕΛ

20' Πρώτο εικοσάλεπτο χωρίς γκολ στο «Βικελίδης»

24' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Φετφατζίδης σούταρε εντός περιοχής μετά από γύρισμα του Γκάνεα, η μπάλα βρήκε στα σώματα και πέρασε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

28' Σουτ του Σάσα, η μπάλα άουτ

30' Συμπληρώθηκε το ημίωρο. Παραμένει το 0-0

35' Εκτέλεση φάουλ του Γκάνεα για τον Άρη, η μπάλα στην πλάτη του Κρίστιαν Λόπεθ

40' Σουτ του Φετφατζίδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε εύκολα ο Ναγκί

44' Σουτ του Τόρζε, μπλόκαρε ο Κουέστα

45' Τέλος ημιχρόνου στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Άρης και ΑΕΛ ισόπαλοι χωρίς τέρματα

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

46' Αλλαγή ενδεκάδας για τον Άρη πλην Κουέστα. Μέσα οι Σενγκέρκης, Μπαγκαλιάνης, Δεληζήσης, Μαρμαρίδης, Μπακούτσης, Αντέμ, Μαρτίνες, Μαντσίνι, Χατζηπιρπιρίδης, Μάνος

50' Παραμένει το 0-0 μεταξύ «κιτρινόμαυρων» και «βυσσινί»

54' Κοκορομαχία» μεταξύ Μάνου και Ζίζιτς

59' Κεφαλιά από τον Μιχαήλ, η μπάλα άουτ

60΄Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Τρούγιτς μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, πέρασε και τον Κουέστα, αλλά το πλασέ του πέρασε παράλληλα από την εστία του Άρη

62' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μιλοσάβλιεβιτς κρέμασε τον Κουέστα και ο Μπαγκαλιάνης αποσόβησε το γκολ αποκρούοντας την μπάλα πάνω στη γραμμή!

63'! Αλλαγή ενδεκάδας για την ΑΕΛ. Στο χορτάρι οι Μπάγιτς, Μαϊδανός, Μούζεκ, Ηλιάδης, Γρηγορόπουλος, Χαλάτσης, Σπαρβ, Πινακάς, Παπάζογλου, Πλατέλλας, Βινίσιους

67' Ο Γρηγορόπουλος έσπασε την μπάλα στην καρδιά της περιοχής όπου έδιωξε ο Μπαγκαλιάνης. Στη συνέχεια ο Πλατέλλας βρέθηκε στο έδαφος, χωρίς όμως παράβαση σύμφωνα με τον διαιτητή Βουρνέλη.

72' Σουτ του Μαντσίνι, η μπάλα στα σώματα των αμυντικών της ΑΕΛ

73' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μαϊδανός έκανε πάσα με στόχο τον Σπαρβ, ο οποίος δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Μπλόκαρε ο Κουέστα.

79' Ο Πλατέλλας άλλαξε την μπάλα με τον Βινίσιους, εκείνος πάτησε περιοχή αλλά πλάσαρε πάνω στον Κουέστα.

81' Σουτ του Παπάζογλου εκτός περιοχής, απέκρουσε ο Κουέστα

82' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Μαντσίνι «έγραψε» το 1-0 με ωραίο σουτ εκτός περιοχής

83' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσαγκαλίδης στη θέση του Αντέμ

88' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μαντσίνι βρέθηκε απέναντι στον Μπάγιτς μετά από κάθετη του Μαρτίνες αλλά το πλασέ του ήταν πάνω στον τερματοφύλακα της ΑΕΛ.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

95' Τέλος αγώνα στο «Βικελίδης». Ο Άρης νίκησε την ΑΕΛ με 1-0 με το γκολ του Μαντσίνι. Ακολουθεί ρεπορτάζ στο metrosport.gr. Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας.