Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης 1-1: Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στην Λιβαδειά

Metrosport Team18 Σεπτεμβρίου 2022

Μπορεί να ακούγεται κοινότυπος τίτλος και όμως κάπως έτσι κύλησαν τα πράγματα στο Δημοτικό Γήπεδο Λιβαδειάς με τον Λεβαδειακό να έρχεται ισόπαλος, 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι δύο ομάδες που είχαν από ένα καλό ημίχρονο, οι γηπεδούχοι το πρώτο και οι φιλοξενούμενοι το δεύτερο αρκέστηκαν σε ένα βαθμό που τους κρατάει στα χαμηλά... στρώματα της βαθμολογίας.

Το σκορ της αναμέτρησης σημειώθηκε μέσα σε έξι λεπτά με τον Λεβαδειακό να ανοίγει το σκορ με τον Λιάγα στο 49' και τους Αρκάδες να ισοφαρίζουν στο 55' με τον Καστάνιο.

Αυτό έφερε τους Βοιωτούς στην 13η θέση με 2 βαθμούς και χωρίς νίκη ακόμη και τους φιλοξενούμενους με 4 βαθμούς στην 9η θέση και επίσης χωρίς νίκη από την αρχή του πρωταθλήματος.