Κατέρρευσε στο δεύτερο ο Απόλλων Πόντου

Δημήτρης Καλαϊτζής28 Φεβρουαρίου 2020

Ο Απόλλων Πόντου άντεξε για 45 λεπτά απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, ωστόσο στην επανάληψη κατέρρευσε και μοιραία γνώρισε την ήττα με 3-0 στο γήπεδο του Μακεδονικού

Οι «κοκκινόμαυροι» υπέστησαν την 18η ήττα τους Πρωτάθλημα και παραμένουν ουραγοί της βαθμολογίας, ενώ οι Θεσσαλοί με το τρίποντο που πήραν πάτησαν εξάδα.

Ο Απόλλων Λάρισας ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χατζή στο 67΄, ενώ διπλασίασε τα τέρματά του με τον Σιφναίο στο 81΄.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαστακός.

Απόλλων Πόντου: Μπαταλαμάς, Καλλίας (80΄ Στόικος), Τσουμάνης, Δαλιανόπουλος, Γιαννακόπουλος, Τουρσίδης, Ρενάτο (60΄ Αηδονίδης), Φράγκος, Χριστοδούλου, Λάσκοφ (50΄Χατζηκωνστανίνου), Χατζηαθανασιάς.

Απόλλων Λάρισας: Γκέκας, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Καρρίκι, Χατζής, Ναζίμ (56’ Νύκταρης), Λίταινας (46’ Τασιούλης), Νούσιος (56’ Σιφναίος), Γκουστάβο, Μπαστακός