Ηττήθηκε στις λεπτομέρειες η Ελλάδα, 10-11 από την Ιταλία και αποκλεισμός

Metrosport Team13 Φεβρουαρίου 2024

Στις λεπτομέρειες έχασε την πρόκριση στα ημιτελικά η Εθνική Ανδρών γνωρίζοντας την ήττα με 10-11 από την Ιταλία στον προημιτελικό.

Η Ελλάδα προηγήθηκε από νωρίς με 4-1 αλλά οι Ιταλοί εκμεταλλευόμενοι τα δώρα των παικτών του Βλάχου ανέτρεψαν το εις βάρος τους αποτέλεσμα και πήραν το προβάδισμα.

Οι Ιταλοί με ένα 3-0 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η γαλανόλευκη με παίκτη παραπάνω δεν κατάφερε να βρει δίχτυα για να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του αγώνα.

Η γαλανόλευκη κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων αλλά οι Ιταλοί με ένα 3-0 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η γαλανόλευκη με παίκτη παραπάνω δεν κατάφερε να βρει δίχτυα για να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του αγώνα.