Ισοπαλία με παράπονα για τον Ηρακλή, ήττα για τον Απόλλωνα Πόντου, νίκες για ΑΕΛ, Αλμωπό

Δημήτρης Καλαϊτζής24 Νοεμβρίου 2021

Νέα ισοπαλία για τον Ηρακλή, αυτή τη φορά κόντρα στα Τρίκαλα στο πλαίσιο της εμβόλιμης 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Super League 2. Οι «κυανόλευκοι» έχουν αρκετά παράπονα για τη διαιτησία και συγκεκριμένα για την αποβολή του Κωστούλα στο 32΄.

Ο Γηραιός αν και έπαιζε για μία ώρα παιχνιδιού με παίκτη λιγότερο, είχε κάποιες καλές στιγμές για να πάρει τη νίκη, όμως και πάλι έμεινε στο μηδέν. Βέβαια, σύμμαχος δεν ήταν και ο αγωνιστικός χώρος.

Τρίκαλα: Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Παρέδες, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεκίν (54′ Πέλκας), Ελευθεριάδης, Νιάρος, Κουσκουνάς, Χειρίτραντας (72′ Νίζιτς).

Ηρακλής: Παλαβράκης, Πανάγου, Μανωλάκης, Κωστούλας, Παπαστεριανός A., Πήλιος (64′ Ναπολιτάνο), Μασούρας (85′ Κάκκο), Τότσκα (64′ Τόμας), Βιτίνιο (36′ Χρουσιέλ) Μπαστακός (85′ Καρτσαμπάς), Παπαστεριανός M.)

Νέα βαριά ήττα για την Καβάλα, ευτράπελο πριν τη σέντρα

Με ένα απρόοπτο ξεκίνησε η αναμέτρηση της Καβάλας με την Ξάνθη, καθώς οι γηπεδούχοι άρχισαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς ο ο… 11ος παίκτης έμεινε στα αποδυτήρια, αφού έδινε μάθημα εξ αποστάσεως για το Πανεπιστήμιο. Ο παίκτης μπήκε τελικά στο ματς, στο 20ο λεπτό, με την ομάδα του όμως να έχει δεχθεί ήδη τρία γκολ από τους Ακρίτες.

Για την ιστορία νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Κεχαγιά, η οποία σάρωσε με 6-0 τους «αργοναύτες».

Τα γκολ την Ξάνθη πέτυχαν οι Δημητριάδης (3΄), Ιμπραΐμι (6΄, 13΄), Γκινσάρι (25΄), Φαζός (32΄), Πλατέλλας (71΄).

ΚΑΒΑΛΑ (Nίκος Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Θαλασσινός, Γιαννάκος, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος, Κλεπουσνιώτης, Δραγανίδης, Μπουτζάτζας, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης, Ταχτατζίδης.

ΞΑΝΘΗ (Νίκος Κεχαγιάς): Ίτσο, Θυμιάνης, Παπάζογλου (46' Μιχαήλ), Κρητικός, Δεληγιαννίδης, Φαζός, Ουνγιαλίδης (46' Μπάτζιος), Τ. Δημητριάδης, Γκινσάρι (46' Πλατέλλας), Ιμπραΐμι (46' Διαμαντόπουλος), Μονρόζ (46' Τσιλιγγίρης).

Ήττα για τον Απόλλωνα Πόντου

Την ήττα με 3-2 γνώρισε από τον Ολυμπιακό Βόλου ο Απόλλων Πόντου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα τέρματα των Σιαφά (3΄, 6΄).

Στο 53΄ ο Σκοπελίτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ δύο λεπτά μετά, οι «κοκκινόμαυροι» μείωσαν σε 3-1 με τον Καλογέρη.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Δαλιανόπουλος στο 87΄.

Η Λάρισα επιβλήθηκε 2-0 του Πανσερραϊκού χάρη στα τέρματα των Ακούνια (44΄ πεν.) και Γιάκου (90+5΄).

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος (65' Παπαγεωργίου Θ.), Ομάρ, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Γαρουφαλιάς (65' Παπαγεωργίου Κ.), Κολομπίνο, Νικολιάς (77' Μαυριάς), Όγκμποε, Ακούνια (82' Γιάκος), Συμελίδης (65' Γλυνός).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σέζαρ Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Ζέρης, Δημητρίου, Φουάσης, Καραμπέρης (60' Κρητικός), Έππας (60' Ανάκογλου), Τσιμίκας (60' Μαρκιόνι), Κανίς, Κόντσι (81' Χαϊνταρά), Παπαβασιλείου (60' Μέσι).

Το αήττητο σερί του συνέχισε ο Ολυμπιακός Β΄, καθώς έφυγε όρθιος από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας (2-2).

Τέλος, ο Αλμωπός Αριδαίας νίκησε 3-1 τον Πιερικό.

Η αγωνιστική στον Βόρειο Όμιλο πέφτει με το αυριανό (25/11) παιχνίδι Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας.