Έξι γκολ και ένας βαθμός για Αστέρα και Κηφισιά

Metrosport Team28 Φεβρουαρίου 2024

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι που πρόσφερε σκορ και θέαμα Αστέρας Τρίπολης και Κηφισιά αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3 για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οζέγκοβιτς στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι Αρκάδες κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο, πίεσαν και στο 32’ έφτασαν στην ισοφάριση με τον Μιριτέγιο αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα η Κηφισιά πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με γκολ του Γιόβαντσιτς. Ο Αστέρας δεν πανικοβλήθηκε, έμεινε πιστός στο πλάνο του και στο 40΄ισοφάρισε ξανά με τον Γιαμπλόνσκι και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου πήρε το προβάδισμα για πρώτη φορά στο παιχνίδι με τέρμα του Κρεσπί.

Οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν την ισοφάριση και την βρήκαν στο 74ο λεπτό με σουτ του Βαφέα διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.  Το αποτέλεσμα αυτό έθεσε εκτός μάχης για την έκτη θέση τον Αστέρα Τρίπολης αλλά κράτησε ζωντανή την Κηφισιά στο κυνήγι της παραμονής.