Διπλό σωτηρίας ο Βόλος, «βυθίζεται» ο Παναιτωλικός (vids)

Metrosport Team06 Απριλίου 2024

Ανω κάτω έκανε την βαθμολογία των πλέι άουτ ο Βόλος με το διπλό (0-1) που πέτυχε στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού, για την 4η αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν «εφτάψυχοι» και επιβλήθηκαν χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Ασεχνούν στο 29', ενώ οι γηπεδούχοι, παρά την πίεση που άσκησαν στο δεύτερο μέρος και τις μεγάλες ευκαιρίες που έχασαν, δεν βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο φινάλε αποβλήθηκαν ο Άλχο στο 90' και ο Μλάντεν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτή την επιτυχία ο Βόλος έφτασε τους 28 βαθμούς, «βυθίζοντας» τον Παναιτωλικό που βρίσκεται στη προτελευταία θέση με 24.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός: Τσάβες, Οικονόμου, Μλάντεν, Στάγιτς (46' Χατζηθεοδωρίδης), Μαυρίας (86' Μπρούνο Ντουάρτε), Τορεχόν, Πέρες, Φρ. Ντουάρτε, Χουάνπι, Καρέλης (54' Λεμονάκο), Ντίας (78' Μπουζούκης).

Βόλος: Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Μπαριέντος (63' Τρουιγιέ), Γκλάβτσιτς, Κόμπα (85' Μπερτόλιο), Μύγας, Ασεχνούν (85' Ποπέσκου), Γκαρσία (76' Μωραϊτης).