Απίστευτος διασυρμός για Μπάγερν Μονάχου

Δημήτρης Καλαϊτζής27 Οκτωβρίου 2021

Γκλάντμπαχ για μεγάλα πράγματα, Μπάγερν για κλάματα! Τα «πουλάρια» πραγματοποιώντας ονειρική εμφάνιση συνέτριψαν με το εκκωφαντικό 5-0 τους Βαυαρούς και τσέκαραν το εισιτήριο για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Γερμανίας.

Η πρωταθλήτρια Γερμανίας αποχαιρετάει τον θεσμό από νωρίς για δεύτερη διαδοχική χρονιά.

Η τελευταία φορά που η Μπάγερν δέχτηκε πέντε γκολ σε αγώνα Κυπέλλου ήταν στον τελικό Κυπέλλου Γερμανίας με αντίπαλο την Μπορούσια Ντόρτμουντ (5-2) στις 12 Μαΐου του 2012.

Ο χορός των γκολ άνοιξε με τον Κονέ μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης, για να έρθει ο Μπενσεμπαϊνί με δυο γκολ (15΄, 21΄πεν.) να γράψει το 3-0.

Στο 51΄ ο Εμπολό ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 και ο ίδιος παίκτης επτά λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό 5-0.