Χορταστικό ματς (2-2) στην Τρίπολη, αποχαιρέτησε με τιμητικό επίλογο ο Απόλλωνας

Metrosport Team15 Μαΐου 2022

Στο τελευταίο του παιχνίδι στη Σούπερ Λιγκ 1, ο Απόλλων Σμύρνης απέσπασε ένα άκρως τιμητικό 2-2 στην Τρίπολη από τον Αστέρα και αποχαιρέτησε όμορφα την κατηγορία.

Στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», Αρκάδες και «κυανόλευκοι» πέτυχαν από δύο γκολ, με το 2-2 να φέρνει τους γηπεδούχους στους 41 βαθμούς, παραμένοντας στην 3η θέση των play out και τους φιλοξενούμενους που όπως αναφέραμε έχουν υποβιβαστεί, στους 22.

Ο Μπαράλες άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 49', με τον Τσιλούλη στο 70ο λεπτό να ισοφαρίζει για τον Απόλλωνα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ιγκλέσιας έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Αστέρα, με τον Ντάουντα όμως να μην έχει πει την τελευταία του λέξη. Ο επιθετικός της «ελαφράς ταξιαρχίας» ισοφάρισε στο 91' και έκλεισε την χρονιά για την ομάδα του χωρίς να ηττηθεί.