Χάντμπολ Γυναικών: Ηττήθηκε ο ΠΑΟΚ από τη Νέα Ιωνία

Metrosport Team29 Απριλίου 2023

Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ με 24-20 από τη Νέα Ιωνία στη σειρά των τελικών της Α1 χάντμπολ γυναικών και μείωσε σε 2-1. Επόμενος τελικός την ερχόμενη Τετάρτη (4/5).

Η Νέα Ιωνία μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί 5-3 αλλά ο Δικέφαλος με δυο γκολ της Ζυγούρα ισοφάρισε προσωρινά. Οι γηπεδούχοι πέρασαν ξανά μπροστά και το ημίχρονο τις βρήκε μπροστά στο σκορ με 12-9.

Ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 15-14 με γκολ της Μπροκάρντο αλλά η Νέα Ιωνία με ένα σερί μπήκε μπροστά με 20-15 στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Οι γηπεδούχοι δεν έχασαν το προβάδισμα και μάλιστα προηγήθηκαν και με 23-17. Οι «ασπρόμαυρες» έκαναν την αντεπίθεση τους αλλά κατάφεραν να μειώσουν μόνο σε 24-20, που ήταν και το τελικό σκορ.