Γ' Εθνική: Χαμός και ντου στον διαιτητή στο Νίκη Αγκαθιάς-Ποσειδώνας Μηχανιώνας!

Metrosport Team28 Απριλίου 2021

Ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας συνέχισε την ξέφρενη πορεία του στον δεύτερο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, καθώς πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της Νίκης Αγκαθιάς (2-0) και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Αγροτικού Αστέρα έμεινε μόνος πρώτος στην βαθμολογία μετά από οκτώ αγωνιστικές.

Tο παιχνίδι σημαδεύτηκε από αρκετή ένταση και πολλές διαμαρτυρίες των γηπεδούχων με αποδέκτη τον διαιτητή Αναστασόπουλο. Αποκορύφωμα όλων ήταν η φάση του καταλογισμού πέναλτι υπέρ του Ποσειδώνα στο τελευταίο δεκάλεπτο για μαρκάρισμα πάνω στον Ξανθόπουλο, το οποίο αμφισβήτησαν έντονα οι άνθρωποι της Νίκης Αγκαθιάς.

Μάλιστα, κάποιοι άνθρωποι των γηπεδούχων εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον χαλκιδικιώτη διαιτητή, ο οποίος η αλήθεια είναι ότι δεν είναι η πρώτη φορά φέτος που προκαλεί αντιδράσεις με τη διαιτησία του. Το παιχνίδι διακόπηκε προσωρινά, αφού ο διαιτητής πήρε τους βοηθούς του και εισήλθαν στα αποδυτήρια και μετά από λίγα λεπτά επανήλθε για τη συνέχιση και ολοκλήρωσή του.