Ασύλληπτη ανατροπή στις καθυστερήσεις και νίκη για την Τσέλσι

Δημήτρης Καλαϊτζής05 Απριλίου 2024

Ασύλληπτη ανατροπή στις καθυστερήσεις και νίκη για την Τσέλσι στο μεγάλο ντέρμπι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ''Στάμφορντ Μπριτζ''. Οι Λονδρέζοι αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 19΄, είδαν τους ''κόκκινους διαβόλους'' να φέρνουν τούμπα το ματς και να προηγούνται με 2-3 μέχρι το 97ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως κάπου εκεί ''έσβησε'' η ομάδα του Τεν Χαγκ και οι μπλε με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Πάλμερ πήραν τη νίκη με 4-3!

Φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στην ΕΠΙΚΗ ανατροπή της Τσέλσι έβαλε ο Κόουλ Πάλμερ, ο οποίος πέτυχε τα τρία (19΄πεν., 90+10΄πεν., 90+11΄) από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του. Το άλλο τέρμα σημείωσε ο Γκάλαχερ (4΄).

Για την Γιουνάιτεντ είχαν βρει το δρόμο προς τα δίχτυα οι Γκαρνάτσο (34΄, 67΄) και Φερνάντες (39΄).

Οι συνθέσεις:

ΤΣΕΛΣΙ: Πέτροβιτς, Γκουστό (75' Γκίλκριστ), Ντισασί (75' Τσαλόμπα), Μπαντιασίλ, Κουκουρέγια, Καϊσέδο (71' Τσουκουεμέκα), Φερνάντες, Πάλμερ, Γκάλαχερ (89' Μαντουέκε), Μούντρικ (71' Στέρλινγκ), Τζάκσον

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ονανά, Γουάν-Μπισάκα, Βαράν (46' Έβανς (66' Καμπουάλα), Μαγκουάιρ, Νταλότ, Καζεμίρο (75' Μακτόμινεϊ), Μέινου, Άντονι, Φερνάντες, Γκαρνάτσο (86' Μάουντ), Χόιλουντ (66' Ράσφορντ)