Ασυγκράτητος ο Ρονάλντο, σοκ για την Γιουνάιτεντ - Έγινε του... πέναλτι στη Σεβίλλη

Metrosport Team14 Σεπτεμβρίου 2021

Η... αύρα του Ρονάλντο δεν έφτανε για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την 1η αγωνιστική των ομίλων του Champions League απέναντι στην Γιουνγκ Μπόις.

Ο Πορτογάλος άσος μπορεί να βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 13', όμως, στο 35' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βαν Μπισάκα και οι ισορροπίες άλλαξαν. Η Γιουνγκ Μπόις ισοφάρισε 66' με τον Ενγκαμαλέου και σόκαρε τους «κόκκινους διαβόλους» στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα του Σιεμπατσέου, παίρνοντας τη νίκη με 2-1.

Στο άλλο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, μεταξύ Σεβίλλης και Σάλτσμπουργκ (1-1), έγινε του... πέναλτι. Δόθηκαν συνολικά τέσσερα -όλα στο πρώτο ημίχρονο- εκ των οποίων τα δύο χάθηκαν από την Σάλτσμπουργκ.

Στο 13' ο Αντεγιέμι αστόχησε, στο 21' ο Σούτσιτς ευστόχησε, στο 37' αστόχησε και στο 42' ο Ράκιτιτς ευστόχησε γράφοντας το 1-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η Σεβίλλη έπαιζε με δέκα από το 50' λόγω αποβολής του Εν Νεσίρι.