Απολαυστικό ματς στη Λεωφόρο, 4-1 ο Ολυμπιακός τον Παναθηναϊκό

Metrosport Team16 Μαΐου 2021

Σε ένα απολαυστικό παιχνίδι ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-1 του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο για την τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός πήγε στα αποδυτήρια όντας ο απόλυτος κυρίαρχος του αγώνα. Πέτυχε τρία γκολ, δύο με τον Μασούρα και ένα με τον Ελ Αραμπί και ήταν «κίνδυνος θάνατος» σε κάθε αντεπίθεση του. Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός έχασε πέναλτι στο 17' και είχε δοκάρι στο 18'.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι έγινε ροντέο και το «τριφύλλι» μείωσε το σκορ με εκπληκτικό γκολ του Μαουρίσιο, ο οποίος έκανε το κοντρόλ, πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Καλογερόπουλο και σούταρε πριν η μπάλα πέσει στο έδαφος νικώντας τον Σα. Θα μπορούσε να φτάσει και σε δεύτερο τέρμα αλλά είδε τον Ελ Αραμπί να βρίσκει για δεύτερη φορά δίχτυα και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στο παιχνίδι. Στις καθυστερήσεις ο Βιγιαφάνες αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.