Απίστευτο: Οι οπαδοί της Φέγενορντ άνοιξαν το κεφάλι του Κλάασεν (vid)

Metrosport Team05 Απριλίου 2023

Απίστευτο περιστατικό συνέβη στον ημιτελικού του Κυπέλου Ολλανδίας ανάμεσα στη Φέγενορντ και στον Άγιαξ με τους οπαδούς των γηπεδούχων να πετούν αντικείμενα και να ανοίγουν το κεφάλι του Κλάασεν.

Το ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες διακόπηκε στο 63ο λεπτό όταν ο Ντάβι Κλάασεν δέχθηκε αντικείμενο στο κεφάλι κατά τη διάρκεια του πανηγυρισμού του και μάτωσε. Το περιστατικό συνέβη όταν ο Ολλανδός πέτυχε το 2-1 για τον Άγιαξ και την ώρα των πανηγυρισμών του οι οπαδοί της Φέγενορντ του πέταξαν αντικείμενα, με ένα εκ αυτών να τον βρίσκει στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να αιμορραγήσει.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοψε τον αγώνα και έστειλε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στα αποδυτήρια με το παιχνίδι να συνεχίζεται μετά από 30 λεπτά και ενώ η ένταση στις κερκίδες είχε ηρεμήσει.