Απέδρασε από το Πολύκαστρο ο Μακεδονικός

Δημήτρης Καλαϊτζής25 Φεβρουαρίου 2024

Νικηφόρα πέρασε από το Πολύκαστρο ο Μακεδονικός, καθώς επικράτησε 3-0 του Απόλλωνα Πόντου, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου της Super League 2.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι ''πράσινοι'' άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παναγιωτούδη στο 27΄.

Το 0-2 ήρθε με τον Μπουλάτοβιτς στο 80ο λεπτό, για να έρθει δύο λεπτά μετά ο Σιμόνι να διαμορφώσει το τελικό 0-3.

Μετά από αυτή τη νίκη ο Μακεδονικός διατηρήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας και την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί τον Καμπανιακό.

Από την άλλη πλευρά, οι ''κοκκινόμαυροι'' παρέμειναν στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

Απόλλων Πόντου (Καλί – Καλαϊτζίδης): Κίναλης, Καλογέρης, Ίννος, Αλμπάνης, Αμαραντίδης, Σαχόλλι, Μουμίν, Μπούμπας, Αγκουάντο, Μαρτίνες, Κάρδαρης.

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Περντρέου, Σαραγιώτης, Μπουκουβάλας, Γρομητσάρης, Λυμπεράκης, Χάσεκ, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Πάρφιτ, Ζαφειράκης, Σιμόνι.