Στήλες Real Player

«Real player»: Αξίζει το πρωτάθλημα η Λεβερκούζεν

Metrosport Team20 Ιανουαρίου 2024

Φίλοι και φίλοι γεια σας και καλά κέρδη. Από επιλογή σημείων μια χαρά τα πήγαμε και για όσους παίζουν μονά αποδεκτά έκαναν ταμείο. Για τον πολύ κόσμο χάσαμε στις λεπτομέρειες αφού η Ναντ έμεινε με δέκα και έχασε τελικά και τον αγώνα ενώ ο Πανσεραικός δεν μας έκανε το χατίρι να βγάλει το over και μόνος του αφού μπορούσε αλλά μας τα χάλασε το δοκάρι. Όσο για τον special one ένας καλός φίλος μου είπε ότι τον έφαγα με τον τίτλο της στήλης της περασμένης εβδομάδα. Όχι καλέ μου φίλε, το ξερό του το κεφάλι τον έφαγε όχι κάποιος άλλος.

Η Λαμία δεν ήταν καθόλου καλή στο πρώτο ημίχρονο με τον Πανσσεραικό και παρά το ότι βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο έχασε τελικά με 0-2 το παιχνίδι. Η Κηφισιά εκμεταλλεύτηκε το ότι ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα ισοφάρισε αλλά δεν κατάφερε να το κρατήσει στο τελικό 2-3. OVER

Η Λειψία έκανε ένα σκασμό ευκαιρίες με την Φρανκφούρτη αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και έχασε το παιχνίδι με 0-1. Η Λεβερκούζεν έχασε επίσης ένα σκασμό ευκαιρίες με την Άουγκσμπουργκ αλλά τελικά κατάφερε να σκοράρει και πήρε το διπλό με 0-1. Διπλό

O ΟΦΗ το πάλεψε με τον Ατρόμητο κατάφερε να προηγηθεί με 0-1 με ένα γκολ που σήκωσε μεγάλη συζήτηση αλλά δεν άντεξε και δέχθηκε την ισοφάριση στο φινάλε του αγώνα. Ο Παναιτωλικός έχασε εύκολα από τον Άρη με 0-4 αν και έχασε κάποιες ευκαιρίες. Κρατάω το g/g

Η Θέλτα μπορεί να προηγήθηκε με την Μαγιόρκα αλλά δεν ήταν καλή και το τελικό 1-1 τιμητικό είναι στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία. Πεσμένη είναι η Σοσιεδάδ που έχασε από την Μπιλμπάο με 2-1 αλλά νομίζω ότι ήρθε η ώρα για επιστροφή στις νίκες. Διπλό

Ο Ατρόμητος δεν ήταν καλός στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ αλλά όχι τόσο ώστε να χάσει το παιχνίδι και ας ισοφάρισε στο φινάλε του αγώνα. Η ΑΕΚ πήρε την ισοπαλία στο φινάλε με τον Παναθηναϊκό ενώ αποκλείστηκε στα πέναλτι στο κύπελλο από τον Άρη. Μπορούν να σκοράρουν και οι δυο ομάδες.

Η Μπέτις έκανε ένα σκασμό ευκαιρίες για να μπορέσει να πάρει τη νίκη με μόλις 1-0 απέναντι στην Γρανάδα και να είναι σε απόσταση αναπνοής από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Η Μπαρτσελόνα έχασε στο σούπερ Καπ από την Ρεάλ και δύσκολα θα διεκδικήσει τον τίτλο. Διπλό

Ο Άρης διανύει μια καταπληκτική περίοδο και μετά τη νίκη με 0-4 μέσα στο Αγρίνιο πήρε και την πρόκριση απέναντι στην ΑΕΚ στην διαδικασία των πέναλτι. Ο Ολυμπιακός ίδρωσε να νικήσει την Κηφισιά με πολλά παράπονα για την διαιτησία και αποκλείστηκε στο κύπελλο. Τέτοια απόδοση στον άσσο την κρατάω

Η Χιρόνα μπορεί να μην ήταν καλή στο παιχνίδι με την Αλμερία να έμεινε με παίκτη λιγότερο αλλά παραμένει ψηλά και το ότι κράτησε το μηδέν λέει πολλά. Η Σεβίλλη παλεύει για την παραμονή μετά και την εντός έδρας ήττα από την Αλαβές με 2-3. Νίκη των γηπεδούχων και Over βλέπω