Ούρλιαζε από τους πόνους και αποχώρησε ο Σάρλες Μάτος της Μίντιλαντ

Γιώργος Καστάνης28 Ιανουαρίου 2022

Λίγο πριν αναχωρήσει με προορισμό την Πορτογαλία για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της, η Μίντιλαντ τίθεται αντιμέτωπη του Αμβούργου σε φιλικό παιχνίδι.

Ανεξάρτητα από το σκορ, το οποίο στο ημίχρονο είχε διαμορφωθεί υπέρ των Δανών με 4-1, ένας σοβαρός τραυματισμός, όπως φάνηκε προέκυψε για βασικό παίκτη της αντιπάλου του ΠΑΟΚ. Τα νέα δεν είναι καλά για τον βασικό της χαφ, Σάρλες Μάτος που φαίνεται ότι τραυματίστηκε σοβαρά!

Ο Βραζιλιάνος μέσος της Μίντιλαντ αποχώρησε από τον αγώνα, ούρλιαζε από τους πόνους και εξαιτίας αυτού του τραυματισμού ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του πρώτου μέρους στο 40ο λεπτό, όταν δηλαδή έπεσε στο έδαφος ο παίκτης των Δανών.

Ο 25χρονος χαφ είναι από τα βασικά "εργαλεία" του Μπο Κρίστιανσεν την φετινή σεζόν με 25 συμμετοχές και αναμενόταν να σηκώσει ακόμα μεγαλύτερο βάρος μετά την μεταγραφή του Καγιούστε την Ρεμς.