Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με τον Θερμαικό Θέρμης και ο προπονητής του Ποσειδώνα Αγγελος Ζαζόπουλος επισήμανε: «Θα μπορούσε να καταλήξει το παιχνίδι και στις δύο πλευρές. Κάναμε μεγάλη προσπάθεια και συγχαρητήρια στους παίκτες μας. Προχωράμε γιατί έχουμε πολύ δύσκολη συνέχεια. Παίζουμε χωρίς τον Πάτρα, τον Κωστίκο, τραυματίστηκε και ο Ξυφιλίνος, αλλά δεν έχουμε δικαιολογίες. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι