Με εξαίρεση τον αγώνα του Μακεδονικού με τον ΠΟ Μαλακοπής που αναβλήθηκε, κανονικά διεξήχθησαν όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια για την πρώτη αγωνιστική της Α1 κατηγορίας.
Αναλυτικά:
ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ - ΠΑΟΝΕ 1-2
Διαιτησία: Βουρνέλης(Συμεωνίδης-Λιαρής)
Δοκάρι στο 15 ο Παπαποστόλου
Σκόρερ: Παπαποστόλου 17, 33΄΄, Παπάς 87΄
ΕΝΩΣΗ: Πλάνος, Τασιούλας, (46΄΄ Αναστασιάδης), Κουτσιόπουλος, (70 Τούσιας), Μουρόπουλος, Μανίκας, Μαρμαράς, Λάρτι, Χαλαζιάς, Σοχολάρι, Όρκας(43΄ Παπάς), Κατεμίδης,
ΠΑΟΝΕ: Καρυοφύλλης, Καμπούρης, Πλιανίδης, Γρεκός, Κοκολαντωνάκης, Λημνιός, Γιουλδούρης, (89΄ Ραβονίκου), Αρσενίδης, Παπαποστόλου(85 Ναλμπάντης), Χατζηβλασίου, Παπαδάμος, (75΄ Πέτκος)
ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ - ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 3-1
Παρόλο που η Δόξα Πενταλόφου ευτύχησε να προηγηθεί με γκολ από τα αποδυτήρια δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας! Ο Παύλος Μελάς, έχοντας σε πάρα πολύ καλή μέρα τον Λιοτατή, κατάφερε να πετύχει τρία γκολ, να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ, και να κατακτήσει την πρώτη νίκη στο νέο πρωτάθλημα της Α1.
Ο Αραμπατζούδης με καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το γκολ της Δόξας. Ο Γεροντίδης μετά από όμορφη προσπάθεια και πάσα του Λιοτατή ισοφάρισε, ενώ ο Τσουκαλίδης Σ με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στην επανάληψη ο Γεροντίδης με διπλή εκτέλεση πέναλτι ( το κέρδισε σε ανατροπή του ο Λιοτατής) σφράγισε τη νίκη για τον «Στρατηγό». Σε πάρα πολύ καλή μέρα κι ο τερματοφύλακας Καρυπίδης που με σωτήριες επεμβάσεις μετά το 3-1, δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να ξαναμπούν στο παιχνίδι!
Σκόρερ: Γεροντίδης 30΄,62΄ (πεν.),Τσουκαλίδης 40΄ , Αραμπατζούδης 5΄
Διαιτησία: Τεβεκέλης (Χαδήμογλου-Πατσιάς)
ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ (Μπήκας): Καρυπίδης, Τσουκαλίδης Γ., Πλίκας, Νικολαϊδης, Παπαδόπουλος, Τσουκαλίδης Σ., Λυκίδης, Χατζηχαριστός, Γεροντίδης, Λιοτατής, Κουζάνης Αγωνίστηκαν επίσης οι: Θεολόγου, Σκόρδας και Χατζηαγοράκης
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σαραμουρλής, Γαβριηλίδης, Χατζηαποστόλου, Γραικός, Σταμπουλής, Σείζης, Ιβάνοφ, Σακκόγλου, Νάσης, Αραμπατζούδης. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γιόφκας, Ψωμαδέλης και Πάτσος
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 0-0
Διαιτησία: Μηλιάδης(Μιχαηλίδης-Σιανίδης)
Δοκάρι στο 88 ο Ψωμαδέλης
Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Εμμανουήλ
ΘΕΡΜΗ: Παλαβράκης, Τσόχας(81΄ Ψωμαδέλης), Βοσνιάδης, Κολώνης, Φάκας, Παπαδόπουλος, Αρχοντίδης, Τρόκας, Φαρμάκης, Σιαντρόπουλος, Ιορδανίδης(74΄ Μέτσιος),
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Νιάνιος, Τάτσιος, Αβαλιάν, Καρανίκας, Σκόρδας, Κοβλάκας, Παντελίδης(90΄ Νταμπίζας), Γκουβάρας, Μωυσίδης(72΄ Κατσιγιάννης), Σταμάτης, Σάββας(69'΄ Φωτογλίδης)
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΕ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 3-0
Διαιτησία: Νατσιόπουλος(Παπαδόπουλος Γ.-Νικολαίδης Κ.)
Σκόρερ: Τσερκέζης 65΄, Αθανασιάδης 76, Παπαναστασίου(πεν.) 80΄
Παρατηρητής: Κόλτζος Βασίλειος
ΑΠΕΛ: Πέτκαρης, Καρατζιάς, Καπετανόπουλος, Λαβιδάς, Παπαναστασίου, ΚΑΡΑΣΤΑΥΡΟΥ, Καρανδρέας(80΄ Πετρίδης), Αθανασιάδης, Πασχαλίδης(46΄ Βειδαμενίδης), Τσερκέζης, Ραφαελίδης(64΄ Παραλίκης)
ΑΕΠ: Κουρουκλίδης, Ξανθόπουλος, Παπαδόπουλος, Κατσικοβαγγελης, Καλπάκης, Καρούτας, Χαιρόπουλος(82΄ Τσομπανίδης), Δέντσας(55΄ Καρασαββίδης), Κατρατζόγλου(63΄ Σαπλακίδης), Καραντασιάδης, Σοιλεμεζίδης
ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ 2-2
Σκόρερ: Μαντζιούνης 10΄, Γουγουτσάς 16΄, Τσαβδάρης 34΄, Ξανθόπουλος 72΄
Δοκάρι στο 88΄ ο Μαυρής και στο 90΄ ο Μαντζιούνης
Έχασε πέναλτι στο 22 ο Γουγουτσάς(άουτ)
ΚΑΡΔΙΑ: Κωστόγλου, Κουλιούδης, Κουκουρώνας, Μαυρής, Κουτσάι(89 Κουτίνης), Συρόπουλος, Μικρός, (60΄ Τονουσίδης), Δούκας, Ξανθόπουλος, Γουγουτσάς, Μακρής(70 Αμανατίδης)
ΣΙΝΔΟΣ: Δαλκίδης, Τσολάτος, Τσάρτσαλης, Κασιτερίδης, Παναγιώτη Ι., Παναγιώτη ΑΛ., Σπαχής, (90 Παπαδόπουλος), Τυροβούζης, Μαντζιούνης, Τσαβδάρης(78΄ ΚΟπάτσι), Παναγιώτη Αν. (60΄ Δούμας)
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 1-1
Αποβλήθηκε ο Παναγιωτίδης 55΄
Σκόρερ: -/Μακρής Γ.
ΟΔΥΣΣΕΑΣ: Αθανασίου, Παναγιωτίδης, Ελευθερίου, Καρράς, Παπαδόπουλος, Μακρής, Γιανιώτης Εμμ., Βιλανάκης(46 Μακρής Γ.), Γιανιωτης Γ., Σεμερτζίδης(46΄΄ Γίδαρος), Πολίτης,(75΄ Κόλκος)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ 0-0
Δοκάρι ο Τσαχαλίδης
ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ: Μπογδάνος, Κεστελιδης, Ντινιώτης, Τσίγκος, Λιάρος(Κουνουπάκης), Μπετσάκος, Ανδρωνάς, Τσιάμης, Νικολόπουλος, Τσαχαλίδης(Μυλωνάς), Κωνσταντινίδης(Λέκος)
ΚΥΜΙΝΑ: Μουρμούρας, Τσιβούλας(Κιομιρτζόγλου), Χουνουζίδης, Μεσιάρης, Καμπάνης, Τσακίρης Σαββαίδης(Σιούνης), Ελευθεριάδης, Παπαγαθονίκου, Βερνής, Τζήμας(Κοσμίδης)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ 3-0
Με το δεξί ξεκίνησε το νέο μαραθώνιο της Α1 κατηγορίας ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου ο οποίος επικράτησε του Αστέρα Ραιδεστού με σκορ 3-0.
Ωστόσο, το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν ενώ αναγκάστηκαν για ογδόντα και πλέον λεπτά να αγωνιστούν με δέκα παίκτες μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Καρατζάς από το διαιτητή για κτύπημα σε αντίπαλο εκτός φάσης.
Σκόρερ: Κάτσογλου 43΄, Διακουράκης 65΄, Λεζάι(πεν.) 75΄
Αποβλήθηκε στο 13΄ ο Καρατζάς(απευθείας)
Παρατηρητής: Βότσαρης Κωνσταντίνος
Διαιτησία: Λιαχούδης Γιώργος(Δημητριάδης Λάζαρος-Μερκενίδης Κυριάκος)
ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙ:(Λευθερούδης Β.): Χρυσουλάς, Διακουράκης, Πολύζος(85 Καλιοντζής), Κάτσογλου, Σαραγιώτης, Κάρτας, Ρεσούλι,(76΄ Μαραμπαίδης), Αποστόλου, Γεροθανάσης, Λεζάι, Μπαιράμης(52΄ Κανακάρης)
ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ:(Παρούτογλου Ν.): Μάρκοβιτς, Δεληστεφανής, Λαμπρόπουλος, Οφθαλμίδης, Αναστασιάδης(54 Καλιπολίτης), Καρατζάς, Γουγουτσάς(70 Κούφατζης), Μπρόσκα(72΄΄ Παπαδόπουλος), Χατζόπουλος, Ρενάλντο, Φοινικόπουλος
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ (ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ)
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ(1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΕ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 3- 0
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 1 - 1
ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ - ΠΑΟΝΕ 1 - 2
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 0 - 0
ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ ΑΟ - ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 3 - 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ 0 - 0
ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ 2 - 2
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ 3 - 0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΠΕΛ 3
2. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ 3
3. ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ 3
4. ΠΑΟΝΕ 3
5. ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 1
6. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
7. ΜΟΝΟΛΟΦΟΣ 1
8. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 1
9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ 1
10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 1
11. ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ 1
12. ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ 1
13. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 0 *ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
14. ΜΑΛΑΚΟΠΗ 0 *ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
15. ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ 0 *ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
16. ΈΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ 0
17. ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 0
18. ΑΕΠ 0
19. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ 0
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(2Η)
ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΠΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ - ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ
ΠΑΟΝΕ - ΑΕ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ - ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ
Πίνακας Σκόρερ (1η αγωνιστική)
2 Γκολ: Γεροντίδης, Παπαποστόλου
1 Γκολ: Αραμπατζούδης, Γουγουτσάς, Ξανθόπουλος, Μαντζιούνης, Τσιαβδαρίδης, Μακρής, Μπαλάσκας, Μπλέντι, Κατσόγλου, Διακουράκης, Παπάς, Τσουκαλίδης, Τσερκέζης, Παπαναστασίου, Αθανασιάδης, Τσουκαλίδης Σοφ.