Είναι ένας από τους ποδοσφαιριστές που κατέθεσαν προσφυγή πριν από λίγες ημέρες. Ο Νίκος Ζιαμπάρης, δεν έχει κλείσει απαραίτητα τον κύκλο του στον Ηρακλή, καθώς όλα είναι ανοιχτά, στην περίπτωση βεβαίως που πληρωθεί, όμως η κατάθεση της προσφυγής, οδήγησε κάποιες ομάδες όχι απαραίτητα σε κατάθεση πρότασης, αλλά σε εξωτερίκευση ενδιαφέροντος.
Άνθρωπος που κατά κάποιο τρόπο συνδέεται με τον Άρη, λέγεται πως ενημέρωσε τον Ζιαμπάρη για το ενδιαφέρον των «κίτρινων» που είναι γεγονός ότι αναζητούν κεντρικό αμυντικό καθώς υπάρχει μόνο ο Μπράβο και ο Ιντζίδης.
Η πρώτη πρόθεση πάντως του Ζιαμπάρη είναι να συνεχίσει να αγωνίζεται στη Super League.