Αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 36ο λεπτό (αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Ιπαλίμπο), η Κηφισιά κατάφερε να μείνει όρθια απέναντι στον ΟΦΗ που έχασε πέναλτι στο 88΄.
Οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν παθητικό ρόλο στο παιχνίδι, ειδικά μετά το 37' όταν ο διαιτητής Βεργέτης απέβαλε τον Ιπαλίμπο με απευθείας κόκκινη κάρτα, ωστόσο, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου κατάφερε να πάρει έναν παλικαρίσιο βαθμό.
Ήρωας για τους νεοφώτιστους ο πορτιέρε της Κηφισιάς, Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος, που απέκρουσε πέναλτι του Φελίπε στο 88ο λεπτό του αγώνα.