Σπουδαία παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Κυριακής (4/12) σε όλες τις κατηγορίες της ΕΠΣ Μακεδονίας.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(16η αγωνιστική)
Παύλος Μελάς - Μακεδονικός 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ιάσων Αυγής - ΠΑΟΚ Κυμ.-Μαλγάρων 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Οδυσσέας Κορδελιού 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ποσειδώνας Καλαμαριάς - ΠΟ Μαλακοπής 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Φαλήρου - Θερμαϊκός Θέρμης 0-3 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(14η αγωνιστική)
Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου - Αναγέννηση Χαλκηδόνας 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Πενταλόφου - ΑΕ Ευόσμου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αστραπή Δενδροποτάμου - Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου 4-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αίας Ευόσμου - Μακεδονικός Γέφυρας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ιωνικός - Ελευθεριακός 1-3 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟ Κουφαλίων - ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(14η αγωνιστική)
Αισχύλος Ωραιοκάστρου - Νίκη Ευκαρπίας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Αγ.Παύλου - ΠΑΟ Διοικητηρίου 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Νεάπολης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Ρετζικίου - Κεραυνός Αγίου Παύλου 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(14η αγωνιστική)
Ορφέας Σουρωτής - Αστέρας Ραιδεστού 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Φοίνικας Καλαμαριάς - Ατρόμητος Πλαγιαρίου 3-2 ΤΕΛΙΚΟ
Αετός Βασιλικών - Μαραθώνας 3-2 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(14η αγωνιστική)
Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου - Διγενής Μονολόφου 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Δρυμού - Θύελλα Περιστερώνα 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός Ασκού - Δόξα Ασσήρου: 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός Λητής - Κεραυνός Κολχικού 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - Κεραυνός Ωραιοκάστρου 2-3 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
Εθνικός Μετεώρων - ΑΕ Καλλιθέας 5-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αστραπή Νεάπολης - Προοδευτική 5-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ενωση Ανθοκήπων Καρατάσου - Ιωάννης Παπάφης 0-3 ΤΕΛΙΚΟ
Κισσός Χορτιάτη - Εθνικός Αστέρας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης - Ελπίδες Σταυρούπολης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
Ποντιακός Πολυδενδρίου - ΠΑΟ Ξυλούπολης 0-3 ΤΕΛΙΚΟ
Μ.Αλέξ. Μελισσοχωρίου - Ελλήσποντος Κριθιάς 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης - Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Κανονιέρηδες - Ντίνος Κούης 2-2 TEΛΙΚΟ
Ακαδημία Ποδ. Γ. Κούδας - Εθνικός Ευόσμου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος - Νίκη Ηρακλείου 2-3 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
Σάντος Πανοράματος - Πυρσός Αγίας Τριάδας
Γήπεδο: Τριανδρίας - ώρα: 17.30
Ελπίδες Φοίνικα 2011 - Θρίαμβος Ταγαράδων 2-3 ΤΕΛΙΚΟ
Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη - Ελπίδες Θερ.Θέρμης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
Ελλήσποντος Μαδύτου - Φοίνικας Σχολαρίου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ηρακλής Μοδίου - Νέστωρ Οσσας 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Βρασίδας Βρασνών - ΠΑΟΚ Ανοιξιάς 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Απόλλων Ζαγκλιβερίου - Δάφνη Ευαγγελισμού 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Διγενής Κρυονερίου - Εθνικός Σοχού 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΜΑΣ Στίβου - Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
Αγροτικός Αστέρας - Νέοι Οδυσσέα Κορδελιού 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Δάφνη Ακροποτάμου - Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ατρόμητος Φιλαδέλφειας - Νέα Πολιτεία 1-3 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
Πρ.Θύελλα Ανακύκλωση - Ακαδημία Ποδ. Νεάπολης/Μακεδονικός 1-5 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟ Καρτερών - ΠΟ Ξηροκρήνης 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟΚ Πολίχνης - Πυρσός Θεσσαλονίκης 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Βορράς Αμπελοκήπων - Κυψέλη Νεάπολης 4-6 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΣ Αγ. Παύλος - ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θ. 5-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
Αγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος - Αργοναύτης Καλαμαριάς 1-4 ΤΕΛΙΚΟ
Γερμανική Αθλητική Ακαδημία - Κανάρης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Χαρίλαος Επαμεινώνδας - Ερμής Μηχανιώνας 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Παπάδες - Αναγέννηση Επταπυργίου 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
Κένταυρος Ακαδ.Ποδοσφαίρου - Δράση Αρδαμερίου 5-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονία Καλαμωτού - Εθνικός Προφήτη 0-1 ΤΕΛΙΚΟ