Το δεύτερο φετινό του γκολ σε τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος πέτυχε ο Δημήτρης Κεραμίτσης με την δεύτερη ομάδα της Ρόμα. Ο 19χρονος Έλληνας κεντρικός αμυντικός ξεκίνησε βασικός στο παιχνίδι κόντρα στην Τορίνο και με τέρμα του στο 90+5' του αγώνα χάρισε ένα βαθμό στην ομάδα του.
Η Ρόμα είχε κερδίσει κόρνερ και όλοι οι παίκτες της είχαν ανέβει μπροστά για να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, αφού ήταν η τελευταία φάση του αγώνα. Το κόρνερ εκτελέστηκε και ο Κεραμίτσης σηκώθηκε στην καρδιά της άμυνας της Τορίνο, κέρδισε τον αντίπαλό του στον αέρα και πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ με δυνατή κεφαλιά.