Σε μια σπουδαία κίνηση προχώρησαν οι παίκτες του Πέρα μετά το εκτός έδρας παιχνίδι τους με την ΑΕ Πυλαίας κάτι που επισήμαναν και οι ιθύνοντες της ΑΕΠ αναφέροντας τα εξής: Συγχαρητήρια για το Ήθος και την συμπεριφορά που επέδειξαν οι ποδοσφαιριστές του Πέρα. Όταν έφυγαν καθάρισαν και τα αποδυτήρια». Να αναφέρουμε ότι έτσι πορεύεται η ομάδα του Πέρα χωρίς να είναι επηρεασμένη από το αγωνιστικό κομμάτι όπου στο συγκεκριμένο παιχνίδι έχασε με ευρύ σκορ