Tη δέκατη νίκη του σε δέκα παιχνίδια στο Πρωτάθλημα της Α κατηγορίας πέτυχε το ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ και συνεχίζει ακάθεκτο την πορεία του προς την Α1. Ο προπονητής του Κώστας Θωμαΐδης μετά τον αγώνα με τον Εθνικό Πυλαίας είπε: Ηταν μια δύσκολη εβδομάδα καθώς υπήρχε και το παιχνίδι του Κυπέλλου της Τετάρτης αλλά ανταπεξήλθαμε. Τώρα έχουμε μια εβδομάδα για να ξεκουραστούμε ώστε να εμφανιστούμε καλύτεροι στο παιχνίδι με τον Αγ. Ιωάννη