Παρουσία και του υφυπουργού αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη, ο οποίος έδωσε το «παρών» στα γραφεία της Λίγκας πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (4/9) η κλήρωση του Πρωταθλήματος της Football League, η οποία μετά την αναδιάρθρωση των κατηγοριών που σημειώθηκε φέτος το καλοκαίρι, αποτελεί την τρίτη τη τάξει εθνική κατηγορία.
Η έναρξη του Πρωταθλήματος ορίστηκε για τις 29 Σεπτεμβρίου, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 29 Μαρτίου.
Την άνοδο στη Super League 2 θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες απευθείας, ενώ οι τέσσερις τελευταίες θα υποβιβαστούν στη Γ' Εθνική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η (29/9) - 14η (5/1) αγωνιστική
Αιγάλεω-Καλαμάτα
Καβάλα-Τρίγλια
Ιάλυσος-ΟΦ Ιεράπετρας
Ασπρόπυργος-Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλο-Θεσπρωτός
Βέροια-Διαγόρας
Ιωνικός-Τρίκαλα
2η (6/10) - 15η (12/1) αγωνιστική
Καβάλα-Αιγάλεω
Καλαμάτα-Ιάλυσος
Τρίγλια-Ασπρόπυργος
ΟΦ Ιεράπετρας-Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου-Βέροια
Θεσπρωτός-Ιωνικός
Διαγόρας-Τρίκαλα
3η (13/10) - 16η (19/1) αγωνιστική
Αιγάλεω-Ιάλυσος
Ασπρόπυργος-Καβάλα
Νίκη Βόλου-Καλαμάτα
Βέροια -Τρίγλια
Ιωνικός-ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα-Ολυμπιακός Βόλου
Διαγόρας-Θεσπρωτός
4η (20/10) - 17η (26/1) αγωνιστική
Ασπρόπυργος-Αιγάλεω
Ιάλυσος-Νίκη Βόλου
Καβάλα-Βέροια
Καλαμάτα-Ιωνικός
Τρίγλια-Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας-Διαγόρας
Ολυμπιακός Βόλου-Θεσπρωτός
5η (27/10) - 18η (2/2) αγωνιστική
Αιγάλεω-Νίκη Βόλου
Βέροια-Ασπρόπυργος
Ιωνικός-Ιάλυσος
Τρίκαλα-Καβάλα
Διαγόρας-Καλαμάτα
Θεσπρωτός-Τρίγλια
Ολυμπιακός Βόλου-ΟΦ Ιεράπετρας
6η (3/11) - 19η (9/2) αγωνιστική
Βέροια -Αιγάλεω
Νίκη Βόλου-Ιωνικός
Ασπρόπυργος-Τρίκαλα
Ιάλυσος-Διαγόρας
Καβάλα-Θεσπρωτός
Καλαμάτα-Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια-ΟΦ Ιεράπετρας
7η (10/11) - 20ή (16/2) αγωνιστική
Αιγάλεω-Ιωνικός
Τρίκαλα-Βέροια
Διαγόρας-Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός-Ασπρόπυργος
Ολυμπιακός Βόλου-Ιάλυσος
ΟΦ Ιεράπετρας-Καβάλα
Τρίγλια-Καλαμάτα
8η (17/11) - 21η (23/2) αγωνιστική
Τρίκαλα-Αιγάλεω
Ιωνικός-Διαγόρας
Βέροια -Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου
Ασπρόπυργος-ΟΦ Ιεράπετρας
Ιάλυσος-Τρίγλια
Καβάλα-Καλαμάτα
9η (24/11) - 22η (1/3) αγωνιστική
Αιγάλεω-Διαγόρας
Θεσπρωτός-Τρίκαλα
Ολυμπιακός Βόλου-Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας-Βέροια
Τρίγλια-Νίκη Βόλου
Καλαμάτα-Ασπρόπυργος
Ιάλυσος-Καβάλα
10η (1/12) - 23η (8/3) αγωνιστική
Θεσπρωτός-Αιγάλεω
Διαγόρας-Ολυμπιακός Βόλου
Τρίκαλα-ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός-Τρίγλια
Βέροια -Καλαμάτα
Νίκη Βόλου-Καβάλα
Ασπρόπυργος-Ιάλυσος
11η (8/12) - 24η (15/3) αγωνιστική
Αιγάλεω-Ολυμπιακός Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας-Θεσπρωτός
Τρίγλια-Διαγόρας
Καλαμάτα-Τρίκαλα
Καβάλα-Ιωνικός
Ιάλυσος-Βέροια
Νίκη Βόλου-Ασπρόπυργος
12η (15/12) - 25η (22/3) αγωνιστική
ΟΦ Ιεράπετρας-Αιγάλεω
Ολυμπιακός Βόλου-Τρίγλια
Θεσπρωτός-Καλαμάτα
Διαγόρας-Καβάλα
Τρίκαλα-Ιάλυσος
Ιωνικός-Ασπρόπυργος
Βέροια -Νίκη Βόλου
13η (22/12) - 26η (29/3) αγωνιστική
Αιγάλεω-Τρίγλια
Καλαμάτα-ΟΦ Ιεράπετρας
Καβάλα-Ολυμπιακός Βόλου
Ιάλυσος-Θεσπρωτός
Ασπρόπυργος-Διαγόρας
Νίκη Βόλου-Τρίκαλα
Ιωνικός-Βέροια
*Πηγή φωτό: mikriliga