Σαν σήμερα στις 17 Δεκεμβρίου του 2001 η παράταξη του Διονύση Ψωμιάδη ανήμερα της ονομαστικής του εορτής, επικράτησε στις εκλογές της ΕΠΣΜ, της αντίστοιχης του Βασίλη Σχιζοδήμου με 140-80.
Η χιονοθύελλα και οι κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν το προηγούμενο 48ωρο και είχαν πλήξει ολόκληρο το οδικό δίκτυο της περιφέρειας δεν απέτρεψαν τους παράγοντες να παραβρεθούν καθώς σε σύνολο 227 σωματείων απουσίασαν μόνο πέντε. Κάποιοι ήρθαν στην Θεσσαλονίκη ακόμη και με τρακτέρ