Ξέσπασε η Ρεάλ και παραμένει στην κορυφή

Δημήτρης Καλαϊτζής09 Φεβρουαρίου 2020

Έβγαλε αντίδραση η Ρεάλ Μαδρίτης μετά τον αποκλεισμό στο Copa Del Rey. Η ομάδα του Ζιντάν πέρασε σαν σίφουνας από την Παμπλόνα, συντρίβοντας με 4-1 την Οσασούνα και με αγώνα παραπάνω αποσπάστηκε έξι βαθμούς από την Μπαρτσελόνα, που το βράδυ δοκιμάζεται στην έδρα της Μπέτις.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Ρούμπεν Γκαρθία, ενώ προηγήθηκαν στο 14’ με πολύ όμορφη κεφαλιά του Ουνάι Γκαρθία.

Στο 33’ η υπεροχή της Ρεάλ καρποφόρησε, με τον Ίσκο να νικά από κοντά τον Σέρχιο Ερέρα και να ισοφαρίζει σε 1-1. Πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα το ματς με τον Ράμος.

Τα πάντα τελείωσαν στο 84΄, με τον Βάσκεθ να δίνει αέρα δυο τερμάτων στους «μερένχες».

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιόβιτς, που διαμόρφωσε το τελικό 1-4.