Volley League Γυναικών: Πρεμιέρα στα play off με τις πρώτες μάχες των προημιτελικών

ΠΑΟΚ, Άρης, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Θέτιδα Βούλας, ΑΕΚ, ΑΟ Θήρας και Λαμία ρίχνονται σήμερα στη μάχη με στόχο την πρόκριση στα ημιτελικά της Volley League γυναικών!

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟ Λαμίας 2013 (1-8)

Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Θήρας (2-7)

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ (3-6)

ΑΣ Άρης - ΑΣΠ Θέτις (4-5)

Γηπεδούχος στον πρώτο αγώνα είναι η ομάδα που κατέλαβε τη χαμηλότερη βαθμολογική θέση, ενώ ο δεύτερος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε την υψηλότερη βαθμολογική θέση.

Στην περίπτωση που και οι δύο διαγωνιζόμενες ομάδες έχουν από μία νίκη, στους δύο μεταξύ τους αγώνες, δημιουργείται βαθμολογία, όπως αυτή προβλέπεται στο άρθρο 17 της παρούσης (3 βαθμοί για νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, 2 βαθμοί για νίκη με 3-2 σετ, 1 βαθμό για ήττα με 2-3 σετ και Ο βαθμοί για ήττα με 1-3 και 0-3 σετ).

Εάν με την βαθμολογία αυτή έχουν τους ίδιους βαθμούς, τότε μετά τη λήξη του 2ου αγώνα θα διεξάγεται Χρυσό Σετ (golden set-σετ ισοπαλίας) στους δεκαπέντε (15) πόντους με ελάχιστο προβάδισμα δύο (2) πόντων, όπως ισχύει σε όλα τα άλλα σετ.