Βήμα τίτλου ο Ολυμπιακός - Επικράτησε 3-2 επί του ΠΑΟΚ!

Metrosport Team14 Μαρτίου 2021

Για την 13η εξ' αναβολής αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Ολυμπιακό και γνώρισε την ήττα στο τάι-μπρέικ με 3-2 σετ.

Το παιχνίδι είχε συνεχή εναλλαγή στο σκορ καθώς ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που στο πρώτο σετ πήρε εύκολα - όπως δείχνει και το 25-16 σκορ-, με τον Δικέφαλο να δείχνει αντίδραση στο δεύτερο σετ το οποίο και κέρδισε με 21-25, μπαίνοντας ξανά στο παιχνίδι.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ δεν άφησε το πόδι από το γκάζι και έχοντας τρέξει ένα σερί 5 νικηφόρων πόντων κατάφερε να κερδίσει το σετ βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη του ΠΑΟΚ στου Ρέντη, ωστόσο αυτό δεν στάθηκε αρκετό με τον Ολυμπιακό μέσα από το 4ο σετ να καταφέρνει να στείλει το παιχνίδι στο 5ο και τελευταίο σετ το οποίο έτρεξε μέχρι το 15-15 με τις δύο ομάδες να χάνουν από ένα ματς μπολ ενώ ο Ολυμπιακός κατάφερε να επικρατήσει με επιμέρους σκορ 17-15 και σε μεγάλο βαθμό παίρνει προβάδισμα για τον φετινό τίτλο.

Τα σετ: 3-2 (25-16, 21-25, 20-25, 25-21, 17-15)