Τρομερή ανατροπή της Ιντερ και νίκη με 4-3

Metrosport Team27 Σεπτεμβρίου 2020

Με τον πιο συναρπαστικό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Ιταλίας η Ιντερ, αφού κέρδισε με 4-3 την Φιορεντίνα, σκοράροντας τα δύο τέρματα στο 87ο και στο 89ο λεπτό.

Όλα ξεκίνησαν στο 3ο λεπτό όταν η Φιορεντίνα άνοιξε το σκορ με τον Κουαμέ, με τον Λαουτάρο να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο 52’ ο Τσεκερίνι έβαλε αυτογκόλ και έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα η Φιορεντίνα ισοφάρισε με τον Καστροβίλι. Στο 63’ ο Κιέσα έδωσε νέο προβάδισμα στους «βιόλα», ωστόσο αυτό δεν έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Στο 87’ ο Λουκάκου και στο 89’ ο Ντ’ Αμπρόσιο είπαν τις τελευταίες λέξεις για την ομάδα του Κόντε χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα τους.