Τριάρα της Παλμέιρας υπό το βλέμμα Φερέιρα

Metrosport Team02 Νοεμβρίου 2020

Υπό το βλέμμα του Αμπέλ Φερέιρα, η Παλμέιρας έχοντας στον πάγκο τον υπηρεσιακό, Αντρέι Λόπες, διέλυσε με 3-0 την Ατλέτικο Μινέιρο εντός έδρας. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη βραζιλιάνικη ομάδα που παραμένει στην έβδομη θέση της βαθμολογίας μετά από 18 αγώνες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βέιγκα στο 19΄, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ρόνι στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επτά λεπτά αργότερα ο Ριμπέιρο Σίλβα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Ο πρώην προπονητής του ΠΑΟΚ θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της Παλμέιρας κόντρα στην Μπραγκαντίνο (6/11) για το Κύπελλο Βραζιλίας, ενώ στο Πρωτάθλημα απέναντι στη Βάσκο ντα Γκάμα (8/11), ομάδα στην οποία βρίσκεται ο Λέο Μάτος.