Τραγελαφικές καταστάσεις στην SL2: Ο Ηρόδοτος έμεινε με 6 παίκτες και το ματς διακόπηκε στο 42'

Metrosport Team04 Ιανουαρίου 2023

Σήμερα το μεσημέρι η πρωτοπόρος Κηφισιά υποδέχθηκε τον Ηρόδοτο με στόχο την νίκη. Την οποία πήρε μόλις με 42 λεπτά παιχνιδιού αφού οι φιλοξενούμενοι κατέβηκαν στην αναμέτρηση με 12 ποδοσφαιριστές συνολικά και ως εκείνο το λεπτό λόγω τραυματισμών είχαν μείνει στο γήπεδο μόλις 6! Όσο απίθανο και αν ακούγεται, συνέβη και αυτό στα ελληνικά γήπεδα.

Στον αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 2, και ενώ οι γηπεδούχοι κέρδιζαν με 2-0, ο Πέιος στο 10' και Τετέι στο 33' οι σκόρερ, η αναμέτρηση διακόπηκε οριστικά και οι τρεις βαθμοί θα πάνε στους γηπεδούχους καθώς οι φιλοξενούμενοι λόγω τραυματισμών και έλλειψης αναπληρωματικών έμειναν με 6 παίκτες στο γήπεδο κάτι που δεν επέτρεψε την συνέχεια του παιχνιδιού. Έτσι  η διαιτητής, Τσιοφλίκη Ανδρομάχη σφύριξε πρόωρα το τέλος του αγώνα.