Τον λύτρωσε ο Χασάν, φωνάζουν οι Γιαννιώτες

Metrosport Team17 Ιανουαρίου 2021

Με μεγάλη δυσκολία ο Ολυμπιακός κέρδισε με 1-0 τον ΠΑΣ στο «Καραϊσκάκη», με τους Γιαννιώτες να έχουν παράπονα από την διαιτησία του Διαμαντόπουλου.

Στο 18ο λεπτό ο Διαμαντόπουλος υπέδειξε πέναλτι του Χουτεσιώτη στον Ελ Αραμπί, με τους Γιαννιώτες να διαμαρτύρονται. Στο 20' ο Βαλμπουενά εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χουτεσιώτη που απέκρουσε.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Παμλίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει για τον ΠΑΣ.

Στο 52ο λεπτό ο Ελ Αραμπί πέτυχε το 1-0 ωστόσο ο επόπτης σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ, με το VAR να τον επιβεβαιώνει.

Τελικά ο Ολυμπιακός βρήκε το γκολ της νίκης στο 94ο λεπτό όταν ο Χάσαν με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη. Οι Γιαννιώτης διαμαρτύρονται πως ο Κάργας δεν έκανε φάουλ στον Καμαρά.