Το photostory του Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

Χάρης Εμμανουηλίδης13 Ιουνίου 2020

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ διασταύρωσαν τα ξίφη τους για τη δεύτερη αγωνιστική των Play-Off της Superleague 1.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσε να εξαργυρώσει με ένα γκολ τις πολλές ευκαιρίες που έκανε μπροστά στα καρέ του Σωκράτη Διούδη.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο (0-0) με τον ΠΑΟΚ να δικαιούται βάση εμφάνισης ένα γκολ, απέναντι σε έναν εξαιρετικό Σωκράτη Διούδη.

Αλλαγή «σκακιέρας» στο δεύτερο ημίχρονο

Τόσο ο Γιώργος Δώνης, όσο και ο Αμπέλ Φερέιρα στο δεύτερο ημίχρονο ανακάτεψαν την τράπουλα, καθώς έκαναν αλλαγές στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, με τον Αντελίνο Βιεϊρίνια να αποχωρεί τραυματίας.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό αλλά δεν άλλαξε κάτι στον πίνακα του σκορ, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.