Τα ματς... «καρμπόν» με τον Αστέρα στην Τούμπα

Metrosport Team07 Δεκεμβρίου 2020

Ο ΠΑΟΚ μπήκε συγκεντρωμένος στο δεύτερο ημίχρονο και με αρκετά ψυχικά αποθέματα κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-0 επί του Αστέρα στην Τούμπα παρά το γεγονός πως βρισκόταν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ελ Καντουρί στο 38o λεπτό του παιχνιδιού.

Κάτι ανάλογο είχε συμβεί πριν από 10 χρονιά όταν ο Γκαρσία αγωνιζόταν με την φανέλα του ΠΑΟΚ ως ποδοσφαιριστής. Σε ένα σκληρό μαρκάρισμα ενός παίκτη του Αστέρα στον Βιειρίνια, ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός σηκώθηκε εμφανώς νευριασμένος και απώθησε τον παίκτη παίρνοντας την κόκκινη κάρτα από το διαιτητή του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος όμως ο Δικέφαλος είχε μπει αποφασισμένος να πάρει το ματς, και με γκολ του Κουτσιανικούλη στο 54ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ έκαμψε την αντίσταση των Αρκάδων.