Το γκολ του Ντιγκινί και η ανατροπή του Ατρομήτου

Metrosport Team01 Μαρτίου 2020

Ο Αρης ευτύχισε να ανοίξει το σκορ, αλλά οι Περιστεριώτες βρήκαν γρήγορη απάντηση.

Οι «κιτρινόμαυροι» στην τελευταία αγωνιστική της SuperLeague 1, πριν τα Play-Off, υποδέχονται τον Ατρόμητο, θέλοντας να κλείσουν με τον καλύτερο τρόπο την κανονική διάρκεια της χρονιάς.

Οι παίκτες του Μίκαελ Ενινγκ ευτύχισαν να ανοίξουν το σκορ με τον Ντιγκινί, ο οποίος στην ανάπαυλα του αγώνα πέρασε ως αλλαγή και δικαίωσε τον προπονητή του.

Ο Γάλλος πήρε την πάσα από τον Μαντσίνι, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους «κίτρινους».

Στη συνέχεια του αγώνα τα πράγματα δεν πήγαν όπως ήθελαν οι άνθρωποι του Αρη με τον Ατρόμητο να παίρνει τα ηνία του αγώνα και με δύο γκολ πήρε «κεφάλι» στο σκορ.

Επειτα από υποδειγματική αντεπίθεση της ομάδας του Σάββα Παντελίδη η σέντρα του Μανούσου κατέληξε στον Ενσικουλού και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ ισοφάρισε στο 52ο λεπτό του αγώνα.

Στην συνέχεια του αγώνα οι παίκτες του Ατρομήτου συνέχισαν να πιέζουν και έπειτα από απευθείας εκτέλεση του Γκάλο στο 60ο λεπτό, ανέτρεψε το εις βάρος του 1-0 σε 1-2.