Το χαμένο πέναλτι του Γκάμα στο Άρης - Ατρόμητος

Metrosport Team06 Φεβρουαρίου 2020

Τον Ατρόμητο υποδέχθηκε ο Άρης στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου. Οι «κίτρινοι» μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού θα μπορούσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Συγκεκριμένα, στο 64ο λεπτό ο Χαβιέρ Ματίγια ανατράπηκε στην περιοχή από τον Απόστολο Βέλλιο και ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι.

Ο Μπρούνο Γκάμα ανέλαβε την εκτέλεση αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι χάνοντας τεράστια ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στον Άρη.

Είναι το δεύτερο πέναλτι που χάνει ο Μπρούνο Γκάμα με την φανέλα του Αρη. Το προηγούμενο ήταν στις 2 Δεκεμβρίου του 2018.

Τότε ο Άρης φιλοξενούσε τον Παναθηναϊκό για την 12η αγωνιστική της Superleague. Στο 5ο λεπτό και με το σκορ στο 0-0 ο παίκτης του Αρη δεν κατάφερε να νικήσει τον Σωκράτη Διούδη.