Το αχτύπητο δίδυμο Μέσι- Σοάρες... ξαναχτυπά και στην Ίντερ Μαϊάμι- Πήραν την ανατροπή πάνω τους

Metrosport Team14 Απριλίου 2024

Λιονέλ Mέσι και Λούις Σουάρες θυμήθηκαν τις παλιές καλές εποχές που θριάμβευαν ως δίδυμο με τα μπλε της Μπαρτσελόνα και είπαν να το επαναλάβουν, φορώντας αυτή τη φορά ως συμπαίκτες τα... ροζ της Ίντερ Μαϊάμι. Μάλιστα, παρότι τα «φλαμίνγκο» βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ στο Κάνσας από τη Σπόρτινγκ, οι δύο ποδοσφαιρικοί θρύλοι έφεραν τούμπα το ματς.

Την αρχή στο παιχνίδι έκανε ο Τόμι, μετατρέποντας το Κάνσας σε... οδηγό του παιχνιδιού μόλις στο 6'ο λεπτό, με τον Γκόμες ωστόσο να εκμεταλλεύεται την υπέροχη ασίστ του Μέσι στο 18' για το 1-1!

Πέρα από ασίστ δεν θα μπορούσε να... παραλείψει και το γκολ, αφού ο Αργεντινός στο 51' πέτυχε ένα ακόμη πανέμορφο τέρμα, με τρομερό σουτ εκτός περιοχής για το 1-2!

Επτά λεπτά αργότερα ο Τόμι ήρθε και πάλι να πονοκεφαλιάσει τους «ροζ», παραβιάζοντας την εστία της Ίντερ Μαϊάμι, για το 2-2! Το νικητήριο γκολ για τα «Φλαμίνγκο» πέτυχε ο Λουίς Σουάρες στο 71' με κοντινή προβολή διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.