Τέσσερα γκολ και πλούσιο θέαμα στο Εργοτέλης-Δόξα Δράμας

Χάρης Εμμανουηλίδης09 Μαρτίου 2020

Πλούσιο θέαμα απόλαυσαν όσοι παρακολούθησαν τη ματσάρα Εργοτέλης-Δόξα Δράμας για την 20η αγωνιστική της Super League 2

Οι δύο ομάδες προσέφεραν πλούσιο θέαμα και γκολ σε μία αναμέτρηση που μπορούσε να έχει και τις δύο νικήτριες αλλά αμφότερες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα της Δράμας με τον Ρόβα στο 15΄ άνοιξε το σκορ αλλά το γκολ ακυρώθηκε αντικανονικά ύστερα από απόδειξη της δεύτερης βοηθού της αναμέτρησης, Γεωργίας Κομισοπούλους.

Υστερα από 6 λεπτά ο Εργοτέλης με τον Μπουρσέλη άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η Δόξα βρήκε γρήγορα απάντηση και μόλις 8 λεπτά αργότερα έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με τον Χρήστο Ρόβα ο οποίος εκτέλεσε από τα 30 μέτρα τον Κατσιμήτρο.

Το δεύτερο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες ισόπαλες ενώ μέχρι το 83ο λεπτό το παιχνίδι βάδιζε ως έχει. Τότε ο Μπούσης εκτέλεσε τον Μένκα και έβαλε την ομάδα του εκ νέου σε ρόλο οδηγού.

Η Δόξα είχε και σε αυτό απάντηση πάλι με τον Ρόβα ο οποίος έστειλε την μπάλα στο πλεχτό για να γράψει το τελικό 2-2.