Τεράστιο διπλό με ανατροπή για την Κηφισιά

Δημήτρης Καλαϊτζής20 Απριλίου 2024

Μία ακόμα νίκη με ανατροπή πέτυχε η Κηφισιά. Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου στο Περιστέρι για την πέμπτη αγωνιστική των play out Super League 1.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αγκιμπού Καμαρά στο 16'.

Η Κηφισιά μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και βρήκε δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών. Αρχικά ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με τον Σναϊντερλάν μετά από εκτέλεση φάουλ του Πρίτσα. Τρία λεπτά μετά, ο Κλωναρίδης έβγαλε  σέντρα από τα δεξιά και ο Σάντος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Με αυτό το τρίποντο οι νεοφώτιστοι έφτασαν τους 28 βαθμούς και έχουν έναν βαθμό λιγότερο από τον Βόλο και δύο από τον Παναιτωλικό.

Ατρόμητος: Μαρκετζάνι, Τριμμάτης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου, Κούντε, Γκονζάλες, Καμαρά, Βαλένσια, Βρακάς, Αντζιέλσκι.

Κηφισιά: Νικοπολίδης, Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίσεβιτς, Σναϊντερλάν, Σολόα, Τσανάτζια, Μενέντες, Πρίτσας, Σάντος, Οζέγκοβιτς.