Ταλιχμανίδης: Το γκολ που δεχτήκαμε, μας αφύπνισε

Metrosport Team19 Μαρτίου 2024

Νίκη με ανατροπή στο σκορ πέτυχε ο Αχιλλέας Τριανδρίας επί της ΑΕ Καλλιθέας και είναι μια ανάσα από την παραμονή του στην Α1 κατηγορία.

Ο προπονητής του Αχιλλέα Γιώργος Ταλιχμανίδης μετά τον αγώνα είπε: Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καθόλου καλοί. Η Καλλιθέα παρόλο που είχε ελάχιστες ελπίδες για την παραμονή το πάλεψε μέχρι τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Τους αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κατέβαλλαν. Το γκολ που πέτυχαν μας αφύπνισε. Κάναμε διορθωτικές κινήσεις και ήρθε αυτό το αποτέλεσμα (1-4). Συνεχίζουμε για τα επόμενα παιχνίδια. Ακόμη δεν έχουμε πετύχει την παραμονή 100%. Προχωράμε με σοβαρότητα και προσηλωμένοι στον στόχο μας. Καλό τριήμερο σε όλους»