Συντριβή για τη Δράμα, μοιρασιά στη Λιβαδειά

Δημήτρης Καλαϊτζής27 Ιανουαρίου 2021

Εφιαλτική πρεμιέρα για τη Δόξα Δράμας. Οι «μαυραετοί» πληρώνοντας τις αμυντικές τους αδυναμίες, γνώρισαν τη συντριβή από τα Τρίκαλα με σκορ 3-0.

Τα γκολ για τους Θεσσαλούς πέτυχαν οι Τζαλόσι (39΄), Σταματής (59΄) και Ευθυμίου (76΄).

Δεν -Χ-άρηκε κανείς στη Λιβαδειά. Σ΄ ένα παιχνίδι με άρωμα Σούπερ Λιγκ 1, Λεβαδειακός και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Τζιώρα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ οι Ακρίτες ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Θυμιάνη στο 55΄.

Στα άλλα παιχνίδια της εμβόλιμης αγωνιστικής της Super League 2, ο Καραϊσκάκης έκανε την έκπληξη, καθώς έφυγε με έναν υπερπολύτιμο βαθμό από την έδρα της Παναχαϊκής (2-2), ενώ την ίδια ώρα ο Εργοτέλης ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Κρήτης, επικρατώντας των Χανίων με 1-0.

Ο Ιωνικός κατάφερε με γκολ του Κάστρο στις καθυστερήσεις να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Διαγόρα.

Τέλος, Ιεράπετρα και Απόλλων Λάρισας ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.