«Σβηστά» ο Παναθηναϊκός

Δημήτρης Καλαϊτζής10 Ιανουαρίου 2021

Με κεκτημένη φόρα από το διπλό στη Ριζούπολη, ο Παναθηναϊκός λύγισε την αντίσταση και της μαχητικής Λάρισας με 2-0 στη Λεωφόρο στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 1.

Έτσι, οι «πράσινοι» πρόσθεσαν ένα ακόμα τρίποντο στο ενεργητικό τους και διατηρήθηκαν στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη πλευρά, οι Θεσσαλοί παρότι ήταν ανταγωνιστικοί απέναντι στο «τριφύλλι» δεν κατάφεραν να πάρουν ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας και μοιραία γνώρισαν την ήττα που τους αφήνει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Καρλίτος στο 36΄, για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 ο Εμμανουηλίδης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο (11/1) με τη Λαμία να υποδέχεται την ΑΕΚ και τον ΠΑΣ Γιάννενα να διασταυρώνει τα ξίφη του με τον Άρη στους «Ζωσιμάδες».