Super League 2: Ο Διαγόρας έβαλε φρένο στα Χανιά με τριάρα

Metrosport Team16 Οκτωβρίου 2023

Με γρήγορα γκολ ο Διαγόρας πήρε μεγάλη νίκη (3-1) κόντρα στα Χανιά για την 3η αγωνιστική της Super League 2.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των Κρητικών που παρουσιάστηκε αγνώριστη σε σχέση με τις εμφανίσεις της έως τώρα. Ο Διαγόρας κατάφερε να τελειώσει το ματς στα 7 πρώτα λεπτά όταν και σκόραρε δύο φορές. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού οι Ροδίτες σημείωσαν και το 3-0.

Παρά την προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο και τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν τα Χανιά δεν κατάφεραν να ξαναμπούν επί της ουσίας στην διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 3-1 με τον Βουό στο 83′.

Διαγόρας (Θωμάς Γράφας): Σηφάκης, Αρίας, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλλας, Μασούρας, Τσιαντούλας (72’ Μουντές), Λούκιτς (78’ Φέκκας), Αντεσίνα, Λεσάι (90′ Νικόλης), Μανιάς

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης (19’ Σιλά), Τσορνομάζ (66’ Mπουρσέλης), Τσέλιος (76’ Μιούλερ), Λεμονής, Μανουσάκης (46’ Βουό), Κόλα (46’ Ντίας), Μάναλης

Πηγή & photo credits: mikriliga.com