Στο 1-1 έμειναν Ολυμπιακός και ΑΕΚ

Metrosport Team03 Απριλίου 2022

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο κρίθηκε το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 30' με τον Καρβάλιο και η ΑΕΚ απάντησε γρήγορα ισοφαρίζοντας στο 43' με τον Σιμάνσκι, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μασούρας είχε δοκάρι με σουτ που βρήκε πρώτα στον Στάνκοβιτς.

Οι δύο ομάδες είχαν επιθετικό προσανατολισμό και στο δεύτερο μέρος, ολοκλήρωσαν το ματς με πάνω από 20 τελικές, αλλά το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Βατσλίκ - Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Μ. Καμαρά (78' Φορτούνης) - Α. Καμαρά, Μασούρας (70' Βαλμπουενά), Καρβάλιο (78' Τικίνιο) - Αραμπί.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς - Ρότα, Μοχαμαντί, Βράνιες, Μήτογλου - Κριχόβιακ, Σιμάνσκι (89' Λε Ταλέκ) - Τσούμπερ (90'+3' Τάνκοβιτς), Λιβάι Γκαρσία, Άμραμπατ (70' Μάνταλος) - Αραούχο.