Σπουδαία νίκη της Λάτσιο με ανατροπή και προσπέραση!

Πέτρος Χαριζακλής16 Φεβρουαρίου 2020

H Λάτσιο ήταν αήττητη στα 18 τελευταία παιχνίδια της και ήθελε να διευρύνει το σερί της και παράλληλα να προσπεράσει την Ιντερ και να παραμείνει ένα βαθμό πίσω από την Γιουβέντους. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι έδειξε πως φέτος είναι αποφασισμένη να παλέψει για το σκουντέτο και νίκησε την Ιντερ με 2-1, την προσπέρασε και έδειξε τα δόντια της.

Το ματς είχε αρκετές φάσεις, όμως η Ιντερ αυτή που μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Γιανγκ στο 44ο λεπτό. Η Λάτσιο βρήκε την απάντηση με το καλησπέρα στο δεύτερο ημίχρονο αφού ο Ιμόμπιλε ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 50ο λεπτό.

Την μεγάλη νίκη έδωσε στους «λατσιάλι» ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ο οποίος στο 69ο λεπτό με κοντινό σουτ έκανε την ολική ανατροπή και ανέβασε την ομάδα του στην 2η θέση της βαθμολογίας.