Σπουδαία νίκη για την Ξάνθη, τρίποντο-ανάσα για τη Δόξα Δράμας

Δημήτρης Καλαϊτζής17 Μαρτίου 2021

Μεγάλη νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής της Σούπερ 2 ήταν η Ξάνθη, η οποία νίκησε 1-0 τον Λεβαδειακό στα Πηγάδια.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Έμπερτ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Με πρωταγωνιστή για ακόμα ένα παιχνίδι τον Ματίας Κάστρο, ο οποίος πέτυχε δυο γκολ, ο Ιωνικός επικράτησε 3-1 του Διαγόρα εντός έδρας.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία....

Ο Απόλλων Λάρισας αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του προβάδισμα, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με τον ΟΦ Ιεράπετρας. Μάλιστα, οι Θεσσαλοί έχασαν και πέναλτι όταν το σκορ ήταν στο 0-0.

Επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα. Οι «μαυραετοί» επιβλήθηκαν 1-0 των Τρικάλων στη Δράμα χάρη στο τέρμα του Αγγελόπουλου στο 2΄.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στην Άρτα, καθώς Καραϊσκάκης και Παναχαϊκή ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Με γκολ του Δημητριάδη στις καθυστερήσεις, τα Χανιά απέδρασαν από την έδρα του Εργοτέλη.